Getuigenis: “Het contact verloopt professioneel en adequaat”

23/05/2022

“Geert is mijn oudere broer en heeft een verstandelijke beperking. Hij is ook weinig mobiel”, dat vertelt zus Hilde. “Ik zorg voor hem aangezien onze ouders overleden zijn. Ik ben de enige zus. Hij woont in een serviceflat op zo’n 10 minuten wandelafstand van waar ikzelf woon.”

Noodprocedure
Geert is lid van Zoom geworden nadat er een budget toegekend werd via een noodprocedure. “Dat was na het overlijden van mijn vader. Hij zorgde tot dan voor mijn broer. Tot dat moment woonde hij thuis.” Na het krijgen van een budget kwam Hilde bij Zoom vzw terecht.

Aanbeveling van kennis

Maar hoe kwam Hilde precies in contact met Zoom vzw? “Een kennis van ons werkt ook met Zoom vzw en die heeft jullie aanbevolen. Het contact verloopt heel goed, professioneel en adequaat. We hebben zo om de twee maanden contact.”

Persoonlijk assistent

“Zoom helpt bij het verwerken van de facturen. Onze coach vertelt me ook wat er kan met het budget. Ik heb daar geen ervaring mee,  dus die hulp heb ik zeker nodig.” Zoom heeft ook geholpen bij het aannemen van een persoonlijk assistent. “De mogelijkheid om een persoonlijk assistent aan te werven, was volledig nieuw voor mij. Daar heeft coach Nathalie mij in begeleid tot ik een perfecte keuze heb kunnen maken die het leven van mijn broer verrijkt heeft. Facturen registreren, vrij te besteden budget aanvragen, klusjesdiensten in gang steken... Allemaal dingen waar je niet aan zou denken, maar die het ‘zorgen voor’ toch kan faciliteren. Daarbij heb ik veel hulp gekregen van Nathalie.”

 

Volgend bericht

Vorig bericht

Recente berichten

Gezocht: versterking van de infolijn

Om onze leden en andere budgethouders goed bij te staan, en onze coaches te ondersteunen, zoeken we twee deeltijdse medewerkers om onze infolijn verder uit te bouwen. Je beantwoordt telefoons en e-mails van budgethouders en hun netwerk om hen te informeren over de persoonsvolgende financiering. Je neemt administratieve taken over van onze leden en onze coaches en je werkt in overleg infopakketten en vormingsmomenten uit om budgethouders te informeren.

Bewindvoering, notariële volmacht, en persoonlijke zorgwensen vastleggen: webinars met FOVIG

We organiseren twee webinars in samenwerking met FOVIG: op 19 november over bewindvoering en notariële volmacht, en op 3 december over het vastleggen van persoonlijke zorgwensen. Schrijf je nu alvast in!

Werkgever zijn met je budget: webinar 22 oktober

Op 22 oktober (19:00) organiseren we, nu in samenwerking met Securex, een webinar over werkgeverschap. Wat betekent het voor jou als budgethouder om werkgever te zijn?

Kilometervergoeding voor vrijwilligers gewijzigd

De kilometervergoeding voor auto, moto en bromfiets wordt sinds 2023 elk kwartaal geïndexeerd. Per 1 oktober 2025 is dit gewijzigd naar €0,4312 per km.